Novi krompir

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

tema odprta - 19. jun 2005 15:18 | ogledi: 3.852 | odgovori: 7

Pozdravljeni vsi skupaj

Danes sem prvič pekla nov krompir v pečici ,kako ga pripravljate vi in katere začimbe uporabljate za okus?

goga

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. jun 2005 15:41

Jaz ga pečem na peki papirju, posutega z drobnjakom, petršiljem, sladko papriko v prahu in soljo. Vedno dodam tudi malce olivnega olja. Zadnjič sem prvič dodala tudi rožmarin in ni bilo slabo. Tjas

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. jun 2005 17:44

Jaz pečem novi krompir velikokrat samo malo nasoljen in pokapljan z olivnim oljem. Včasih mu dodam nekaj vejic svežega rožmarina ali tudi suhega, kdaj pa kdaj mu dodam Mediteranske začimbe od Droge ali pa Provansalske od Kotanya. Vedno je zelo dober z ali brez. Julija

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

19. jun 2005 22:28

Na peki papirju, soljen, s kumino in poprom, mariniran v olivnem olju. Ko je pečen pa posut s svežim drobnjakom ali peteršiljem. Ali pa pečen s timijanom.... Lp juhica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

20. jun 2005 8:04

Ja pa, to ni res, krompir na peki papirju!? Tega se sploh nikdar ne bi spomnila. Česa se vse ne domislite. Stran tisto namakanje pekača in drgnjenje... Danes za večerjo pripravljam krompir na peki papirju, čeprav je bil v soboto. Namreč, jaz ga delam tako - sedaj, ko je aktualen vedno pečem "kifelček" - olupim oz. ostrugam, posolim, naoljim in dam v pekač. To je to. Od sedaj bo pa kar na peki papirju. Pozdravček!

Študentka1  

član od: 31.5.2004

sporočila: 91

20. jun 2005 9:50

jaz ga pripravljam kar v pekaču za pizzo, posolim, potresem s peteršiljem, par kapljic olivnega olja, malo rdeče paprike v prahu in to je to... svetovno dober! ... pa dober tek! lp, Studentka1

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

20. jun 2005 10:47

Res se človek uči celo življenje. Naslednjič bo moj kiflček tudi pečen na peki papirju. Prav na živce mi gre odmakanje pekača, ko zmažemo krompir. Pri nas domač mlad krompir tudi nič ne strgamo, samo dobro operemo. Nežna kožica krompirja je prav dobra lepo zapečena. Krompir naloljim z olivnim oljem in potresem s petršiljem. Samo še skleda solate in kosilo je tu. Gobica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. jun 2005 19:59

Dobro da sem odprla to temo sem se spet nekaj naučila.Od sedaj naprej pečem krompir na peki papirju.Ravno včeraj sem drgnila pekač od pečice ,ker pri nas ni pravi krompir če ni dobro zapečen. lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti